sobota, 27 czerwca 2015

O słodka naiwności!


W poniedziałek 22 czerwca 2015 r. grupa naiwnych aktywistów z Żagania i Żar przyjechała na sesję Sejmiku Wojewódzkiego, by przypomnieć, że trzy lata wcześniej zgłaszali, jako niezwykle potrzebną dla mieszkańców południa nowo-tworu lubuskiego modernizację linii kolejowej Forst-Żary-Żagań-Miłkowicie (Legnica). Przygotowali nową edycję koszulek z nadrukiem "Mam pociąg do Żagania", tym razem białych, bo wcześniej były czarne. Optymizm? Hmm, w takich Indiach, biały jest kolorem żałoby... 
Radny miejski z Żagania Grzegorz Kuźniar grzecznie przypomniał, że co prawda, ruchu na tej linii n nie wstrzymano (a była taka groźba), a modernizację wpisano do planów strategicznych, to nie podjęto ŻADNYCH KONKRETNYCH działań, by owego remontu dokonać! 
Ej, panowie (i panie) obywatele - naiwniacy. Przecież lubuskie władze samorządowe są zajęte ważniejszymi zadaniami. Ot przykład pierwszy z brzegu, ot za bagatela ponad 3 baniek powstanie, tak niezbędna dla województwa hala przylotów w Porcie Lotniczym Zielona Góra (czyli powojskowym lotnisku w Babimoście, czyli Nowym Kramsku, czyli in the middle of the nowhere)!
Macie jakieś wąty? Coś wam się nie podoba? To wam wytłumaczy lubuski rzecznik Michał Iwanowski. On wie, że linia nie została zmodernizowana, bo dolnośląski marszałek nie chciał (wypowiedź dla TVP Gorzów Wielkopolski), że ten dolnyśląsk to w ogóle jest niedobry i pani Marszałek by wiele dobrego zrobiła, gdyby nie ten dolnysląsk.
Dalej macie wąty? No to rzecznik w hipsterskich rurkach, dopasowanej marynareczce, najmodniejszych okularkach z nażelowaną fryzurą wam powie, że zamknięcie kasy biletowej na żagańskim dworcu "wymaga znalezienia odpowiednich rozwiązań", czy coś w tym stylu. Powiedźcie mi ile można płacić za mówienie takich pi...? Pewnie niemało, skoro pan rzecznik odwiedza najmodniejsze butki dla metroseksualnych modnisiów.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Czyżby na zdjęciu zostałała uwidoczniona królowa lansu i samouwielbienia Elisabeth von Małomice? Jesli tak, z góry wiadomo, że na zdjęciu się ta inicjatywa zakończy.