sobota, 12 czerwca 2010

A na Titanicu orkiestra grała do końca...

Euro_kołchoźnik w komentarzu napisał: (...) Nie tylko kasa na Bakalie będzie wydana. Ten wydatek to zaledwie przygrywka. Studio wskazało kierunek! Zwróć uwagę na reklamy Śląska Oni w szaleńczym widzie, weszli na inny poziom. Wydają dziesiątki tysięcy złotych na reklamę klusek(...) Ten scenariusz zaczyna się sprawdzać - 27 czerwca w Zielonej Górze odbędą się główne obchody Dnia Województwa. Na imprezę przyjedzie 80-osobowa ekipa telewizji, która w amfiteatrze wybuduje scenę według standardów, które obowiązują festiwalach w Sopocie i w Opolu. Będzie widowiskowe oświetlenie LED, neony. Transmisję poprzedzi 35 telewizyjnych zapowiedzi koncertu. TVP2 wyemituje także sześć felietonów pokazujących województwo. Prawdopodobnie pojawi się też 51 ośmiosekundowych billboardów, kadry z naszego województwa i krótkie urywki, które zareklamują lubuskie jak zapewnia Sylwia Wojtasik, zastępca dyrektora departamentu rozwoju regionalnego i planowania przestrzennego. Koszt transmisji to bagatela 550 tys. zł. Cały koszt obchodów Dnia Województwa sięgnie 1 mln zł. Według dyrektora Regionalnego Centrum Animacji Kultury Krzysztofa Świtalskiego większość z tego pochodzi od sponsorów. Mówi: "Rozmawiamy też z władzami Zielonej Góry, by dołożyły się imprezy" Ciekawe, że nie podaje jacy to sponsorzy. Zawsze wydawało mi się, że o to w sponsoringu chodzi, by nazwa sponsora była wymieniana przy każdej okazji. Skąd więc ta powściągliwość dyrektora RCAK? No a Zielona Góra, która zmierza wydać krocie na promocję otwarcia basenu (swoją drogą ewenement na skalę światową, ciekawe, czy inni prezydenci pójdą śladem Kubickiego i będą organizować podobne show z okazji np. oddania do użytku jakiegoś przedszkola czy drogi?) naprawdę dorzuci znaczącą kwotę do wydatków?
Ciekawa jest wypowiedź Marszałka Marcina Jabłońskiego: "Chcemy uświadomić Lubuszanom, że żyją w województwie dynamicznym, które się rozwija. W województwie, które ma swój charakter, swoją markę i swój dorobek"
Taki Aleksandr Łukaszenka od dawna uświadamia Białorusinom, że żyją w kraju najlepszym na świecie. Czy my potrzebujemy takich twórców iluzji? Przecież każdy mieszkaniec lubuskiego jest w stanie samodzielnie ocenić w jakim województwie żyje. Nie potrzeba tu żadnych zaklęć!

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Rządzący tym regionem są coraz bardziej oderwani od rzeczywistości.
Przehulać takie pieniądze - masakra.
I co po tej imprezie zostanie - nic .
Po tygodniu już nikt o tym nie będzie pamiętał. Ale co niektórzy nieźle na tym całym show zarobią.

Anonimowy pisze...

Powodzianie nie mają środków na życie. Nasze drogi prowadzą donikąd. Z Zielonej Góry do Wrocławia pociąg jedzie 4 godziny. Mamy najwyższe bezrobocie w Polsce.

Jest super, więc o co wam chodzi ?

Przecież pan Świtalski, znakomity dyrygent i zapewne menager, gdyby nie był w PO to nie objął by stanowisko szefa RCAK (pamiętacie, jak ktoś inny wygrał konkurs, ale PO w iście demokratycznym stylu go anulowała).

Kim jest Marcin Jabłoński ? Co osiągnął ? Mi nie żyje się lepiej.

Nowomowa lubuskich polityków jest już tak tragiczna, że czas im wszystkim powiedzieć do widzenia. Tym z prawej i tym z lewej. Darmozjadom z SLD, cfaniakom z PO, nierobom z PSL, nieukom z PiS!

Anonimowy pisze...

Dzień Województwa Lubuskiego to ważny element budowania integralności naszego regionu oraz umacniania tożsamości Lubuszan. Tego typu spotkania służą ukazywaniu niepowtarzalnego charakteru naszej części kraju – jej kultury i tradycji.

Jest to również doskonała okazja do promocji marki województwa. „Lubuskie warte zachodu” – to nasze nowe hasło promocyjne. Dlaczego warto tu mieszkać, inwestować czy spędzić urlop?

Lubuskie od lat kojarzone jest z bogactwem lasów, czystymi jeziorami oraz tradycją winiarską. Jednak Ziemia Lubuska to nie tylko doskonale rozwinięta baza turystyczna. To przede wszystkim region, którego dynamiczny rozwój gospodarczy i otwartość na nowe technologie stwarzają przyjazny klimat dla inwestorów. Jesteśmy bramą wjazdową do Europy. Bliskość granicy oraz ścisła współpraca międzynarodowa są dodatkowymi atutami naszego regionu.

Wysokie tempo rozwoju województwa lubuskiego jest w dużej mierze konsekwencją skutecznego pozyskiwania i wydatkowania środków z Unii Europejskiej. Jesteśmy w tym zakresie liderem w skali kraju.

Dzień Województwa Lubuskiego od lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem gości z kraju i z zagranicy. Jestem pewien, że również tegoroczna impreza odniesie sukces, przyczyniając się do skutecznej promocji potencjału, jakim dysponuje Lubuskie.


Marcin Jabłoński
http://www.dwl.lubuskie.pl/

Anonimowy pisze...

doskonale rozwinięta baza turystyczna http://www.qrrr.com.pl/wordpress/?p=1288

Anonimowy pisze...

http://www.zachod.pl/articles/view_guest/krzysztof-szymanski_______________________________


polecam dzisiejszy wywiad z Szymanskim z sejmiku wojewodzkiego ... "ten milion złotych nie wpłynie na budżet wojewodztwa" - Szymanski oddaj nam ten milion !!!! - MIARKA SIE PRZEBRAŁA !!! ROZPIZDZIC TO CALE MARNE WOJEWODZTWO !!! I SIE MOWI "PEJORATYWNY" A NIE "PJORATYWNY"

Anonimowy pisze...

Lubuskie - tutaj kastruje się sztukę.
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100625/POWIAT16/837922761

Już jesteśmy sławni w świecie

Anonimowy pisze...

`Miło by było, gdyby zdjęcia podpisywać ich źródłem

croolick pisze...

Ale jakim źródłem, skoro to jest kolaż? Twórcą kolaży są autorzy bloga.