poniedziałek, 19 grudnia 2011

Zawód dyrektor.

Na samorządowy świecznik wrócił Marcin Jabłoński, którego Donald Tusk mianował wojewodą lubuskim. Po tej nominacji dziennikarze podpytywali go o Bożennę Bukiewicz, czy też wysłała mu esemesem życzenia (tak jakby nie wiedzieli, że po kilku esemesowych wpadkach politycy POwinni unikać tej formy komunikacji) a ona z kolei zdawkowo i nieprzekonująco tłumaczyła się, że konfliktu żadnego nie było, że ot po prostu Jabłoński nie został wybrany ponownie Marszałkiem. Hahaha:-)
Nowy Wojewoda po utracie marszałkowskiego stołka został w marcu 2011 r. prezesem spółki Słubickie Centrum Medyczne Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Urzędowanie zaczął od kupna laptopa za 8 tys. zł. Że lubi takie gadżety i inne luksusy? To już wiemy z czasów marszałkowania. Nic to, że słubicki NZOZ nie cierpi na nadmiar gotówki, ważne, że słowami byłego Marszałka: Ten komputer to bardzo ważny element systemu, jaki kupiono przed kilku miesiącami do szpitala za kilkaset tysięcy złotych. Zamierzam go skutecznie wykorzystać. Dotychczas tak nie było. W XXI wieku to naturalna rzecz. Będę starał się uczynić ze słubickiego szpitala nowoczesną lecznicę z wysokim poziomem świadczonych usług. Co się stało, że takie ambitne plany legły w gruzach już po paru miesiącach? A może misja czynienia ze słubickiego szpitala nowoczesnej lecznicy z wysokim poziomem świadczonych usług zakończyła się pełnym sukcesem po 9 miesiącach? To byłby istny cud, bo jeszcze w kwietniu GL alarmowała - Ze szpitala odchodzą dobrzy specjaliści, bo nie mogą dogadać się z nowym dyrektorem - zadzwonił do nas Czytelnik. Sprawdziliśmy. Zwolnił się ordynator ortopedii i jedenastu współpracujących z nim lekarzy. Ważne, że dyrektor mógł liczyć na nowych zaufanych ludzi: Były wicestarosta Tomasz Pisarek po kilku miesiącach poszukiwania pracy w końcu ją ma. Koło ratunkowe rzucił mu szef powiatowego szpitala Marcin Jabłoński. Że ludzie narzekają? Trener Jarząbek dobrze wiedział, że "to nie ludzie są, to wilki!" - Sytuacja na oddziale zagraża pacjentkom - zaalarmowała nas lekarka Malwina Kumoch. Od kilku dni pracuje sama, bo inni ginekolodzy zwolnili się już z pracy. Bywa, że na dyżurze nie ma nawet wsparcia chirurga. Szef szpitala Marcin Jabłoński zapewnia, że to chwilowe problemy.
A zatem od sierpnia sytuacja musiała się znacznie w słubickim szpitalu poprawić, skoro M. Jabłoński uznał misję za zakończoną i zdecydował wziąć na swe barki trud kierowania administracją wojewódzką.
No cóż, dajemy nowemu Wojewodzie kredyt zaufania wszak mówi: Chcę zadbać o to, by wszyscy w Lubuskiem czuli się poważnie i równo traktowani. Nie czuję się zakładnikiem żadnych oczekiwań. Musimy łykać ten PiaR, bo przecież "świetnie skrojony garnitur, doskonale dobrany krawat, do tego niezły zegarek i najnowszy iphone. M. Jabłoński na pierwszym spotkaniu z dziennikarzami prezentował się wczoraj znakomicie" Taka jest polska polityka i polskie media - wizerunek przede wszystkim. Za to POrtyjna wierchuszka lubuska prawdopodobnie trzęsie dziś gaciochami, bo wojewodowanie, może być trampoliną do... Póki co władzy nowy Wojewoda za dużej nie ma, za to znacznie większy zgryz mają obecnie władze samorządowe. Choć radni zgodzili się na wywalenie 35 mln na utopię lotniska w Babimoście to przyszłoroczny budżet ma być oszczędnościowy (...) zdolność kredytowa województwa jest znikoma, więc znacznie okrojono inwestycje, dlatego w planach jest głównie dokończenie już rozpoczętych. Radnym przekazano też betlejemskie światełko pokoju. Szkoda, że przekazano im wcześniej światełka rozsądku, gdy głosowali nad kwotą 3,5 raza wyższą niż kwota przyszłorocznych inwestycji drogowych, na promowanie połączeń z lotniska skazanego na porażkę...

6 komentarzy:

Kołchoźnik pisze...

Się będzie działo.
Mam wrażenie że za "czystki etniczne" na "Zamku Książąt Lubuskich" zwanych czasem U-Marł Ziemi Lubuskiej, głowy będą się słać po ziemi jak podczas Bitwy Pod Grunwaldem. Jak słusznie piszesz, strach zagościł w miejsce gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę, nie jednemu politykowi z PO. Ale wojny wewnątrz plemienne zawsze są bardzo brutalne. Wszak chodzi o władzę, a co się z tym wiąże o nabrzmiały gotówką budżetowy cyc. Ci co popadną w niełaskę "konfitury" będą oglądać przez szybę.
To tak na gorąco. Jedno pytanie ciśnie się na palce: Co strzeliło do głowy Premierowi żeby delegować na to stanowisko naszego "ulubieńca". Odpowiedzi są mogą być dwie.
1. Nie lubi Lubuskiego.
2. Desygnuje na stanowisko zastępcy wojewody naszą byłą minister z Partii Szkodników Ludowych. A wtedy nie ma zmiłuj się. Przy takim duecie Lubuskie musi wylecieć w powietrze. (może to taki tajny plan Premiera "Jak rozwalić Lubuskie")

Anonimowy pisze...

Pozwolę sobie zaznaczyć ważniejsze kuriozum w budżecie województwa. Prosze sprawdzić kwotę na "promocję województwa", co to oznacza, pisać nie muszę. Oszczędnościowy budżet, śmiechu warte. Dziwi mnie, że opozycja tego nie tknęła.... Smutne trwonienie publicznych pieniędzy.

croolick pisze...

No ale te horrendalne wydatki to nie jest właśnie wybieg na dotowanie lotniska w Babimoście? Przecież kasa ma być ładowana w ramach "promocji województwa przez loty Babimost - Warszawa"...

Kołchoźnik pisze...

Idąc tym tropem to może ten "Rejsowy" samolot linii Babimost-Warszawa będzie ciągnął za sobą płachtę z napisem
LUBUSKIE WARTE ZACHODU
"Rejsowy" pozwoliłem sobie umieścić w cudzysłowie na cześć jednego kultowego filmu.

Anonimowy pisze...

Po co Donek wyciągnął Marcina? Ano po to aby równowazyć pozycję Bukiewicz. Teraz jeden bedzie donosił na drugiego. Donek bedzie spowiednikiem. Ot prosta zagrywka stosowana od niepamietnych czasów.
pozdro. rob.in.hood

Anonimowy pisze...

Donek wie, że Jabloński jest wrogiem BB, która jest uważana ze człowieka Schetyny. A jak Grzesio jest traktowany ostatnio przez Premiera wszyscy widzą. Wbito klin i ciekawe komu on nie zaszkodzi. W każdym bądź razie, jak wieści niosą, liczenie szabel zaczyna się od nowa.
To o polytyce. Pożal się Boże tej lokalnej.

Dofinansowanie AiR-Bobimostu w kontekście fatalnej sytuacji budżetowej "łóbuskiego", braku inwestycji na ważnych drogowych i kolejowych szlakach lokalnych jest po raz kolejny skandalem i trzeba o tym non stop wmawiać ludziom !


~nuno gomez!