piątek, 2 grudnia 2011

DK2 - prawdziwa marka lubuska.

We środę 30 listopada "Ziemię Lubuską", która kojarzy mu się z winem, kobietami i śpiewem, nawiedził Prezydent RP Bronisław Komorowski. Nasz babski wunderteam pokazał prawdziwą siłę "girl power", bo sprawił, że Prezydent miast racjonalnie lądować w Poznaniu by stamtąd pojechać wygodnie 50 km istniejącym od dawna odcinkiem autostrady A2 na zachód do Nowego Tomyśla na otwarcie nowego kawałka "autobany", przyleciał do Babimostu.
Od razu zaryczał chór chwalców wołających, że oto okazało się, że lotnisko jest potrzebne. To może w takim razie od razu uczynić lotnisko w Babimoście prywatnym lądowiskiem Prezydenta RP, który będzie tu lądował, kiedy tylko będzie miał ochotę na sentymentalną podróż do krainy, gdzie jego "ojciec oświadczył się jego matce"? A potem tylko czekać aż z babi-mostu powietrznego zaczną korzystać koronowane głowy, głowy państw i główni księgowi megakorporacji...
Samo otwarcie nowego odcinka A2 próbowały władze lubuskiego przedstawić jako kolejny sukces babskiego wunderteamu. Jednak dla lubuskiego nowy odcinek na razie niewiele znaczy, bo dojazd z południa jest mocno utrudniony, gdyż z S3 na nowy odcinek A2 będzie można dostać się tylko z położonego na północ od Świebodzina węzła w Jordanowie, ale to skrzyżowanie wciąż nie jest ukończone... Można skorzystać z węzła w Trzcielu/Dąbrówce Wielkopolskiej (swoją drogą, ciekawe jak długo jeszcze będzie miała taką nazwę w obliczu budowania nowej lubuskiej tradycji i tożsamości?), ale to oznacza, że jadący z południa lubuskiego zyskali 18 km autostrady do Poznania... No ale może o to chodzi, by dalej toczyło się jak dawniej życie na DK2?
Toż to lubuska Route66! Takiej egzotyki nie ma nigdzie indziej, te nocne kluby, śniade prostytutki, мойка, autohandlungi, motele, stoiska z krasnalami napędzane nieprzerwanym sznurem białoruskich, litewskich, polskich, niemieckich, tureckich i łotewskich "Tirów".
To jest prawdziwa marka lubuska, która może zniknąć za sprawą kapitalistów, jak Kulczyk!;-)

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Na zdjęciu brakuje znaku - Uwaga koleiny . Dwójka to była droga 3xK: k..wy, koleiny, krasnale.

Kołchoźnik pisze...

Nie mogę do Ciebie wysłać maila a tu takie pyszności na Twoim terenie się szykują.
http://www.strefabiznesu.gazetalubuska.pl/artykul/zary-kto-zaplaci-za-ladowisko-74157.html#comment-69023
Wyłożone lądowisko dla helikoptera za 2 mln. zł. Trzy duże domy można za to wybudować