poniedziałek, 16 kwietnia 2012

A im to lata.

Ciąg dalszy lubuskiego neverending story i mission impossible zarazem. Pani Marszałek za ponad 35 mln. sprawiła, że Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze nie zamknie do 2016 r. nowokramskiego lądowiska w Babimoście zwanego Portem Lotniczym Zielona Góra (swoją drogą, jeśli kiedyś przyleci tu jakiś niezorientowany cudzoziemiec, to pomyśli, że ta Zilona Goora to wielka metropolia, że ma port lotniczy oddalony ponad 40 km od centrum;-) ). Dyrektor PPL Michał Marzec mówi szczerze: Patrząc na aktualny ruch pasażerski w Babimoście, powinniśmy to zamknąć. No to do dzieła panie prezesie! Trzeba to zrobić już! Ale nie, przecież PPL to przedsiębiorstwo państwowe, wiec chyba nie musi kierować się rachunkiem ekonomicznym i mówi, że z Marszałkiem: razem podejmiemy próbę znalezienia ekonomicznego uzasadnienia istnienia tego portu. Hmm z taką logiką można było w środku lasu wybudować wiadukt autostradowy a następnie poszukać dla niego "ekonomicznego uzasadnienia". Takiego scenariusza nie wymyśliłby nieodżałowany Stanisław Bareja, który w lubuskim znalazłby istną kopalnię absurdów. Oto gej zgłasza się do konkursu Miss Studentek Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zawsze myślałem, że gej to mimo wszystko mężczyzna, ale kochający i zachowujący się niestandardowo. Zielonogórska Wyborcza już robi chłopakowi reklamę teraz tylko czekać, aż trafi do Wojewódzkiego lub Majewskiego, przy okazji robiąc antyreklamę całemu ruchowi LBGT, który z trudem walczy o przełamywanie stereotypów i uprzedzeń. No ale lubuskie musi mieć jakąś markę, nie?
A tymczasem na drogach w lubuskiem giną kolejne osoby - przy drodze 27 niedługo braknie miejsc na ustawianie przydrożnych krzyży (5I, 11 I, 4 II, 31 III, 13 IV, 14 IV), tak samo na 2 i 3 ( 6III, 16 III, 4 IV, 16 IV) a dworce kolejowe się sypią.

p.s.

Problem dojazdów do Portu Lotniczego Zielona Góra został definitywnie rozwiązany!

fot. Maciej Cyl/Airplane-pictures.net

3 komentarze:

lizun9 pisze...

Ja bym tak ostro kandydatury geja w wyborach miss nie oceniał. Bo po pierwsze, chłopak nigdzie nie twierdził, że ubiega się o koronę na powaznie, po drugie dotarł do mediów, gdzie mógł opowiedzieć o swoich doświadczeniach z ludzką nietolerancją, po trzecie mimowolnie obnażył idiotyzm lokalnych środków masowego przekazu, które nie dostrzegają cięzkiej pracy np. Kampanii Przeciw Homofobii z jej imprezami, warsztatami i projekcjami filmowymi, za to jak muchy do gówna lecą na takie dziwaczne i egzotyczne newsy.

lizun9 pisze...

Obecna walka cenowa przewoźników lotniczych i kolejowych dowodzi najlepiej, że mieszanie się urzędników do biznesu żadnym dobrym rozwiązaniem dla pasażerów nie jest. Bilet lotniczy do Babimostu z hojną marszałkowską dopłatą kosztuje prawie 200 - 300 złotych, co musi budzić smiech tak klientów OLT jak i kolejarzy, którzy spokojnie mogą spać nie martwiąc się o pasażerów do Zielonej Góry..

Anonimowy pisze...

http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/29024/Polacy-pokochali-samoloty?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Mojawyspa-NajnowszeArtykuly+%28MojaWyspa.co.uk+-+najnowsze+artyku%3Fy%29