wtorek, 19 kwietnia 2011

Elvis też jest za!

Marszałek podtyka lokalnym politykom lojalkę. Mają popierać lotnisko w Babimoście. Uruchomiono także machnę propagandową - szukani są "przyjaciele". A zatem w tej topornej retoryce, kto nie jest "przyjacielem" ma zostać "krzykaczem" (Wicemarszałek Sokołowski mówi: Chcemy pokazać, że w Lubuskiem nie tylko są przeciwnicy lotniska, którzy krzyczą najgłośniej podkr. własne). Za to "przyjaciele Babimostu" popierać będą "racjonalny i przemyślany" program reanimacji lotniska. Sokołowski ciągnie dalej: Jeszcze w tym tygodniu poznamy trzy warianty rozwoju lotniska przygotowane przez firmę zewnętrzną. Liczę na dyskusję na posiedzeniu zarządu i sejmiku. A tymczasem chcemy wysondować, na ile to lotnisko jest ludziom potrzebne.
Na czym to sondowanie ma polegać? Otóż założono stronkę poparcia na której można sobie wpisać dowolne imię i nazwisko popierającego utopię babimojską. Właśnie w imieniu króla rock&rolla wpisałem się na listę, za co otrzymałem podziękowanie. Przekażę Elvisowi, jak się spotkamy za miejmy nadzieję kilkadziesiąt lat;-) No dobra, nie będę nabijał licznika, bo pewnie Zarząd będzie się chwalił tysiącami podpisów a listy osób, które się wpisały nigdy nie opublikuje.
Pani Marszałek i jej ludzie poddają do podpisu listę poparcia dla Babimostu samorządowcom. Kto nie chce podpaść ludziom decydującym o przyznaniu kasy dla ich gmin/powiatów listę oczywiście podpisuje...
My też mamy listę, a właściwie petycję, tyle że można ją poprzeć lub nie. Fikcyjne głosowanie jest tu utrudnione. A więc, wszyscy którzy nie godzą się na marnotrawienie publicznych pieniędzy mogą podpisać się pod naszą PETYCJĄ (kliknij).

6 komentarzy:

Kołchoźnik pisze...

Coś mi tu nie gra.
Odliczając głos Elvisa Presley-a, to na dzień dzisiejszy jest 700 wpisów w AirPortBab QUIZ-ie. Widać że na Zamku Książąt Lubuskich w skrócie U.Marł. zapanowało poluźnienie dyscypliny. To już nikt nie pilnuje urzędników żeby w pierwszym dniu oddali jedynie słuszne głosy. Raz w miejscu wykonywaniu obowiązków, raz w domu.
Wierzę że zdymisjonowany poprzednik
"siłom i godnosiciom osobistom"
wymusił by spontaniczne głosowanie.

Anonimowy pisze...

Cholera, wpisałem się tam jako Darth Vader a potem z przerażeniem skonstatowałem, że to będzie jednak policzone jako głos ZA !!! Nie powielajcie mojego błedu !!! ;-)

Portal Żagań pisze...

Lech Kaczyński (zmarły prezydent RP) też poparł ten projekt. On się kurcze zna na lataniu jak nikt. Zwłaszcza na lądowaniu się zna. Jego doświadczenia z lotnictwem są bezcenne.

McLusky pisze...

Błąd w linku, czy petycja została już usunięta? Szkoda, bo chciałem nagłośnić akcję: "Lotnisko w Babimoście - jestem PRZECIW". :)

Anonimowy pisze...

Dziwna sprawa, nic nie mówili, że petycję ściągają, ale po moim monicie piszą: "W związku z awarią głównego serwera portalu Petycje.pl, cześć opublikowanych petycji została chwilowo automatycznie zablokowana przed wyświetlaniem na listach, czego konsekwencją jest brak dostępu do nich użytkowników naszego serwisu.
Wszystkie petycje zostaną ponownie udostępnione wraz ze wszystkimi dotychczas złożonymi podpisami, jednakże wymaga to ich dodatkowej weryfikacji. W związku z tym prosimy o przesłanie ostatecznej wersji opublikowanego dokumentu(wraz z nazwą/tematem), w celu porównania z posiadaną przez nas treścią. Prosimy nie wprowadzać w nich żadnych dodatkowych zmian, ponieważ uniemożliwi to ich ponowna publikację."
Kiedy okazało się, że nie mam zachowanej kopii piszą: "Niestety Pana obowiazkiem bylo przechowanie kopii petycji, jednak w związku z zaistniała awarią możemy zrobić dla Pana jeden wyjatek i bedziemy mogli "podpiąć" nowy tekst petycji. Tym samym prosimy o ponowne sformulowanie tresci, a my postaramy sie ja umiescic pod tym samym tytulem, numerem i z ta sama iloscia glosow co miala poprzednia petycja. Caly problem polegal u nas na tym ze dane z tabel w bazie danych sie "poprzestawialy" i my sami ronwniez nie jestesmy wstanie odtworzyc Panskiej petycji." Straciłem wszelkie zaufanie do tego serwisu. Znacie jakiś inny, gdzie można by zamieścić petycję, gdzie nie sięgają macki z Urzędu? AJ

McLusky pisze...

Może tutaj?

http://www.petitionfree.com/