wtorek, 12 października 2010

Lans dla mas.

Lubuskie media donoszą, że marszałek Jabłoński dostał Oskara! Czyżby to miało coś wspólnego z konkursem Gazety Lubuskiej pt. Zostań lubuskim Spielbergiem? Nie. Marszałek jest zbyt zajęty wytężoną pracą nad budową lubuskiej potęgi, by kręcić filmy.
Okazuje się, że mało znana i równie niewiele znacząca organizacja z Częstochowy przyznała Marszałkowi nagrodę im. Grzegorza Pałki jak pisze GL: to prestiżowe wyróżnienie nazywane "samorządowym Oscarem" przyznawane jest za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego. Dalej można przeczytać: Jak poinformował na swoim Facebooku marszałek, jest to dla wielki zaszczyt. "Bardzo dziękuję lubuskim parlamentarzystom, samorządowcom oraz Członkom Zarządu Województwa Lubuskiego za okazane poparcie. Ta nagroda to sukces całego regionu."
Jako mieszkaniec województwa cieszę się niezwykle z tego ogromnego sukcesu. Duma mnie rozpiera, że wielkość naszego Marszałka dostrzeżona została w metropolii częstochowskiej przez organizację o tak ładnej nazwie jak Liga Krajowa. Do tego tej organizacji przewodzi nie byle kto, według ich strony przewodniczącym Ligi Krajowej jest Prezydent Miasta Częstochowy Tadeusz Wrona. Jako że strona nieaktualizowana od dawna, pewnie członkowie Ligi przez ostatnie 9 miesięcy od ostatniej aktualizacji pochłonięci byli analizą dokonań M. Jabłońskiego, zapomnieli dodać, że T. Wrona w listopadzie zeszłego roku został usunięty z urzędu przez mieszkańców. 94,3% biorących udział w referendum nie chciało przewodniczącego Ligi Krajowej na stanowisku prezydenta. Teraz on i jego ludzie przyznają przed wyborami nagrody...
Aby sukces był jeszcze większy może Panie Marszałku przyjmie też Pan nagrodę od Wielkiej Kapituły Bloga ZlikwidujMY Lubuskie! To bardzo prestiżowa nagroda im. Jana Samochwały nazywana Noblem niepotrzebnych województw. Gratis Szanowna Kapituła dorzuca któryś ze szlacheckich tytułów, które można kupić w internecie. Co będzie lepsze? Lord, baron, markiz? Tytuł na własny koszt oprawimy w antyramkę. Będzie pięknie prezentował się na ścianie pośród nowych mebelków.

9 komentarzy:

kołchoźnik pisze...

No i wiedziałem że nie darujesz sobie skomentowania "zaszczytnego" tytułu jakim jest Oskar (nie mylić z Oskardem). Ale żeby poprzestać na nagradzaniu Jego Majestatu, tylko Wielką Nagrodą Kapituły Bloga Zlikwidujmy Lubuskie w skrócie WNKBZL? To stanowczo za mało. Ja ze swojej strony dołączam puchar z dedykacją. "Marszałkowi, za zajęcie pierwszego miejsca" Tak się garnie do rywalizacji to niech ma na zachętę. To taki ukłon dla mojego ulubionego filmu "Miś" i dla spowijającej nas gęstym błamem absurdu rzeczywistości.

tomano pisze...

Przydałby się jeszcze jakiś portret przodka potwierdzający lubuską tożsamość marszałka.
Bareja w grobie ze śmiechu się przewraca.

Anonimowy pisze...

Bardzo ważne.
Odnaleziono tożsamość marki
http://forum.gazetalubuska.pl/marka-lubuskie-%E2%80%93-odnaleziona-tozsamosc-t61841/

Urbaniak Gmina Żary pisze...

Woj. Lubuskie (nie mylić z Lubelskim :)) ma sens tylko w jednym przypadku. Dookreśleniu jego metropolii, w przypadku dwóch rywalizujących miast to zawsze będzie zjadanie się nawzajem. A na tym cierpieć będą mniejsze miejscowości czy gminy np: Żary, Żagań czy Nowa Sól. Jak to bowiem historia pokazuje Oba miasta na siłę ściągają inwestycje do siebie rywalizując zapominają o mniejszych miejscowościach. Ważne też powrót do nas gmin z zachodniopomorskiego czy Wielkopolski i Referendum dla Głogowa.

Anonimowy pisze...

Tjaaa... Imperializm lubuski.

Pafeu pisze...

Jak reprezentant metropolii częstochowskiej muszę, celem uściślenia, nadmienić, iż - Tadeusz Wrona nie jest prezydentem miasta Częstochowy. Stacił to stanowisko po referendum (choć niestety nie stracił przekonania, że ma misję wyznaczoną przez stwórcę i będzie startował w kolejnych wyborach).
Dodam przy okazji, że nie byłem świadom istnienia wspomnianego w powyższym wpisie tworu - ranga przyznawanej przez tę organizację nagrody jest wprost przytłaczająca. Czym prędzej dołączam swe gratulacje.
Poza tym od mojej metropolii - Częstochowy - proszę się odstosunkować. Jest to piękna, rozłożysta wieś z linią tramwajową, którą jakiś dekiel przyłączył do Województwa Śląskiego... bo tak... yyyy... było za komuny. Historycznie, geograficznie i mentalnie pasujemy do Śląska jak pięść do oka. Ale co tam - papier wszystko przyjmie. Granice województw rysowały dzieci polityków w ramach zajęć z plastyki.

croolick pisze...

Żebyśmy się dobrze Szanowny Pafeu zrozumieli. Nie mam nic do Częstochowy. Sam nie raz tam bywałem poniekąd z rodzinnych względów. Chodzi mi o to, że mimo wszystko najnowsza póki co linia tramwajowa w Polsce nie czyni z Częstochowy miasta z I ligi miast polskich.
Też uważam, że podział administracyjny powinien uwzględniać historię i więzi kulturowe, zresztą sama ustawa o podziale administracyjnym o tym mówiła. Tyle że nikt się tym nie interesował. Może czas najwyższy na skargę do Trybunału Konstytucyjnego?

croolick pisze...

Do Urbaniaka: Ale przecież "dookreślenie metropolii" nie jest w lubuskiem możliwe. Jeśli już to powinien być nią Gorzów, jako najsilniejsze ekonomicznie miasto z odpowiednim układem urbanistycznym. Ale co z tego, jeśli leży na peryferiach województwa. Zielona Góra? Niestety miasto mimo tylu lat dynamicznego rozwoju ma charakter rozdymanego, sympatycznego dolnośląskiego miasteczka w którym administracja i budżetówka są największymi pracodawcami.
Lubuskie ma wady wrodzone, których nie uleczy żadne referendum. Tu remedium jest tylko aborcja.

Anonimowy pisze...

Pożyjemy, zobaczymy. Na razie, Jabłoński i Bukiewicz rzucili sie do gardeł. Pierwszy lubuski sejmik zapowiada sie ciekawie. Bukiewicz ściąga cała swoja armię przeciw Jabolowi.

pozdro z ZG