piątek, 27 grudnia 2013

Bożenna Pięknozwycięska.

Udało się. Niewiele, bo niewiele ale przewaga kilku głosów sprawiła, że Bożenna Bukiewicz rządzić będzie w lubuskiej krainie cudów przez następne lata. Blady strach padł na tych, co poparli jej konkurenta - wiceministra Jabłońskiego. Nawet niepokornemu burmistrzowi Żagania zmiękła rura i na łamach Regionalnej pisze akty strzeliste do nowych - starych władz lubuskiej PO
Po regionalnych wyborach, wycięła oczywiście w pień wszystkich kojarzonych z Jabłońskim. Coś tam w TV brzdąkali, że tak jak w Dolnośląskiem, tak i w Lubuskim są protesty w związku z wyborami. 
Ale sprawa szybko ucichła, zapewne Don Donald szybko zarządził, by uciąć jak najszybciej dochodzenie swych racji i prawdy. Temat stał się zbyt śliski w związku z poszlakami świadczącymi o politycznej korupcji (ale cóż, wywaliło się dwóch dolnośląskich młodych karierowiczów i chwatit'), a takie tematy uwielbiają media. A zatem w lubuskim grajdołku zwycięska Bożenna może dzielić i rządzić według swego uznania.
W jej oczach zyskał burmistrz Żar. Jej obecna prawa ręka to całkiem niedawny nabytek PO, ale BB, nie takich "świeżynków" do PO ściągała. Żarski burmistrz do PO zapisał się niedługo przed ostatnimi wyborami samorządowymi, które udało mu się stosunkowo niewielką większością głosów wygrać. No właśnie, ta niewielką większość, wzięła się np. z poparcia mieszkańców dzielnicy Kunice, którzy mówiąc oględnie, niewiele zyskali na jego rządach o czym nie omieszkała niegdyś, poinformować Gazeta Regionalna. Ups, o pardon. To dziś po prostu "Regionalna", bo wciąż toczy się proces o prawo do tytułu z jednym z założycieli największego lokalnego tygodnika w woj. lubuskim. 
Ale to było "niegdyś", bo dziś Regionalna nie pisze już źle o panu burmistrzu. Miasto i internet huczy o udziałach, które podobno kupił w tytule. Nie ważne, kupił, czy nie. Ważne, że miasto rządzone przez prawą rękę BB kupuje od dawna strony w Gazecie Lubuskiej, jak i w Regionalnej. Powstaje mocno dwuznaczna sytuacja i skojarzenie, że za publiczne pieniądze kupuje się przychylność lokalnego tygodnika. A tę medialną przemianę  oraz dęty propagandowy ton ludzie widzą, stąd zapewne plotki o wykupieniu udziałów w Regionalnej.
Tygodnik ma też swoją telewizję. Zgadnijcie, czy tu też żarski magistrat wykupuje audycję? Zero nagród, bo odpowiedź zbyt oczywista. W onej można było, zobaczyć, jak BB składa życzenia świąteczne mieszkańcom miasta w którym się urodziła.
Po tym jak Artur Zasada przeszedł do "gowinowców" wydał na siebie wyrok i na pewno nie będzie kandydatem PO do Europarlamentu. Już dawno pojawiały się głosy, że lubuska baronowa będzie kandydować w tych wyborach. I takie są też moje życzenia, by wygrała (sam oddam na nią swój głos) i zniknęła z lokalnej polityki. 
Pomarzyć piękna rzecz...

A Wam drodzy czytelnicy składam najserdeczniejsze życzenia z okazji nowego roku i wielu radosnych chwil w 2014 r.
 Oby ten rok przybliżył kres istnienia lubuskiego nowotworu administracyjnego i jego marnego establishmentu politycznego.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

A może to i dobrze, że Pani BB wygrała te wybory? Przynajmniej już nikt nie ma wątpliwości co to za partia to PO. Z resztą w terenie partia ta tak czy tak zanika i w następnych wyborach nie będzie już nawet komu plakatów wieszać. Proponuje następny zjazd zorganizować w gdzieś blisko Muzeum Lubuskiego – nie będzie trzeba daleko sztandaru odnosić.

Anonimowy pisze...

http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35161,15697798,Oni_juz_lataja_z_Wroclawia__Co_trzeci_spoza_Dolnego.html